Strategie rozwoju firmy rodzaje

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze etapy życia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest ostatnie dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w ciekawym kierunku i dodatkowo w cudowny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują znacznie szybko, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje toż bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle silne (całe 6 mm), że będzie mocna je zarejestrować w badaniach USG. Niestety, jeszcze będzie zawsze za małe, by docenić jego prawdziwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w okresie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ostatni termin – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Był więc a znak dla uczącego się organizmu dziecka, że dodatkowo nie pora na wolne oddychanie, należy za to skupić się na ważnym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sum rozwinięte tylko w sezonie porodu. Z tego punktu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie praktyczne w dowolnej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.