Kasa fiskalna z komputerem

Kasa fiskalna novitus jest niezbędna osobom, które wykonują indywidualną działalność gospodarczą, oraz ich wpływy przekroczyły wartości wskazane przez Ministerstwo Finansów.

W przeciągu dnia do każdego zakupionego przez klienta produktu należy wystawić paragon, który po dla odbiorcy stanowi przyczyną reklamacji, i dla osoby, która mówi działalność gospodarczą jest podwaliną do zdania się z Urzędem Skarbowym.

Żebym to przygotować potrzebne jest wydrukowanie codziennie - raportów fiskalnych dobowych i co miesiąc - raportów fiskalnych miesięcznych. Raport fiskalny (albo to dobowy czy miesięczny) to dowód, który ogłaszany jest poprzez kasę fiskalną, który powoduje takie znane jak obrót i stawki podatku w konkretnym okresie czasu (doba lub cały miesiąc), mający wyszczególnione stawki podatkowe i sprzedaże usunięte z podatku. Celem takiego raportu jest wykazanie dobowego lub miesięcznego dochodu brutto, z wymienieniem różnych stawek opodatkowania VAT.

monitor gazów

Kiedy drukować raporty z kasy fiskalnej?

Jak zostało wyżej wspomniane są dwa rodzaje raportów fiskalnych: dobowy i miesięczny. Jak też nazwy wskazują raporty z kasy fiskalnej umieszcza się codziennie i raz w miesiącu, na jego wynik.

Dobowy raport fiskalny drukuje się na wykonanie sprzedaży w konkretnym dniu, do jego efektu, czy do godziny 24:00. Istnieje i możliwość wydrukowania go później, jednak przed pierwszą sprzedażą w dniu kolejnym. Trzeba się jednak mieć z tym, że wydruk po godzinie 24:00 będzie był teraz inną datę. Fiskalny raport dobowy ukaże nam łączną kwotę, na którą zostały sprzedane artykuły tego pewnego dnia.

Urząd Skarbowy musi także miesięcznych raportów fiskalnych. Raporty fiskalne miesięczne trzeba robić na cel miesiąca do północy, przed pierwszą sprzedażą w następnym dniu, który rozpoczyna nowy miesiąc. Raport miesięczny to list, umieszczany na kasie, który kryje w sobie wszystkie wydrukowane wcześniej raporty dobowe. Taki raport pokazuje nam zestawienie zysków w chłodnym miesiącu. Raport miesięczny składa się tylko raz w miesiącu.

Jeśli raport dobowy lub miesięczny zrobi się po północy, ale przed pierwszą sprzedażą również na raporcie będzie widniała inna data nie ma czym się denerwować, skoro nie ma potrzebie składania rozwiązań w niniejszej myśli.